Frizbi

Rekord számú résztvevő a hajdúböszörményi frizbi versenyen

2017. január 9.

Öt ország tizenkilenc csapata, összesen 180 játékos vett részt Can Touch Disc elnevezésű tornán.

Január első hétvégéjén Hajdúböszörményben csaptak össze a kelet-közép-európai régió ultimate frizbi csapatai. A győztesnek járó serleget a Mekkora elnevezésű fővárosi csapat emelhette a magasba.

Január 7-8-án, két helyszínen rendezték meg a Can Touch Disc elnevezésű frizbiversenyt a hajdúsági városban. A tornán 19 csapat 180 játékosa vett részt, a magyarok mellett románok, horvátok, lengyelek és szlovákok.

A szervező Debreceni Frizbi Sportegyesület három csapatot indított – valamennyi a középmezőnyben végzett, a 7., a 13. és a 14. helyezést megszerezve. Ez azért kimagasló teljesítmény, mert a három csapat közül kettőben csak junior korú sportolók léptek pályára.

A tornát 2015 után ismét a budapesti Mekkora elnevezésű csapat nyerte. A verseny hét éves történetében ez az első alkalom, hogy egy csapat duplázni tudott.